افزایش فروش 16 درصدی برای گجت های هوشمند

دوازده ماه گذشته سال میلادی 2020 برای تولیدکنندگان گوشی های هوشمند آشفته بوده است ، اما دنیای گجت های هوشمند و پوشیدنی، رشد مثبتی را در دنیای فناوری به خود اختصاص داده اند. طبق گفته های موسسه آماری Canalys ، بازار جهانی گجت های هوشمند در طول سال 2020 رشد کرد و اپل در هر دو زمینه گجت های پوشیدنی و هندزفری های بلوتوثی پیشتاز است.

این آژانس تحقیقاتی می گوید ، تقاضای زیاد مصرف کننده برای گجت های سلامتی در دوران کرونا باعث افزایش فروش شده است. ورود به این بازار بدلیل عدم محدودیت های موچود بسیار آسان است و این امر به تولیدکنندگان اجازه می دهد تا بازار را با محموله های گسترده که توسط زنجیره تأمین شرکتهای معتبر تولید میشود، تامین کنند.

شرکت های معتبر تولید گجت های هوشمند مانند Skullcandy، فیت بیت و سونی در کنار تولیدکنندگان گوشی های هوشمند مانند اپل، سامسونگ و شیائومی گزارشی از افزایش 20 درصدی فروش گجت های صوتی به 432 میلیون دستگاه و افزایش 10 درصدی گجت های پوشیدنی به 185 میلیون دستگاه خبر میدهند.

یک دوره مهم در سال 2020 یعنی سه ماهه چهارم، پس از عدم موفقیت شیائومی در پاسخگویی به تقاضای بازار گجت های هوشمند، اپل موفق شد فروش خود را حدودا 2 برابر افزایش دهد. در این گزارش آمده است كه شركت ها در حال بررسی راهی آسان برای اكسیستم داخلی اینترنت اشیا با این گجت ها هستند. چالشی که پیش روی سازندگان بزرگ است، داشتن یک استراتژی بلند مدت پیرامون تجزیه و تحلیل های سلامتی و تناسب اندام است، که اغلب توسط مارک های نوظهور نادیده گرفته می شود.

موسسه آماری کانالیز پیش بینی می کند که این افزایش در سال 2021 همچنان پابرجا بماند، اما به دلیل محدودیت های زنجیره تامین و کمبود منابع، تولید این دستگاه ها نیز با چالش هایی روبرو هستند، بدین ترتیت گجت های صوتی با رشد 15.6٪ به 500 میلیون دستگاه می رسند و بندهای پوشیدنی و ساعت های هوشمند برای رسیدن به 204 میلیون واحد 10٪ افزایش تولید خواهند داشت.